גיוס בני המשפחה לסידור הבית

סידור חדרי ילדיםסידור הבית זאת עבודה קשה במיוחד, בטח כאשר רוב הנטל נמצא אצל אחד מבני המשפחה. אחד הדברים החשובים ביותר זה לדעת כיצד לגייס את בני המשפחה למטלות השונות הקשורות לסידור הבית. לחלוקת העבודה יש יתרונות רבים כאשר הבולטת שבהם היא חסכון בזמן אשר מגיע כתוצאה של שיתוף פעולה וחלוקה נכונה של המטלות בבית. העזרה של בני המשפחה צריכה להגיע גם בעת אריזת דירה או כל פעילות אחרת אשר מצריכה שיתוף פעולה והרבה ידיים עובדות.

כיצד ניתן לגייס את בני המשפחה לעזרה בסידור הבית?
הילדים הם הכלי הקל ביותר שבאמצעותו ניתן להשיג עזרה בסידור הבית. חשוב מאוד לגרום לכך שהילדים יראו בסידור הבית כמשחק או כדרך טובה לקבל מתנות וצ’ופרים בסיום העבודה. בתור ההורים, חשוב מאוד שתדעו לפנות אל הילדים, ולחלק להם מטלות פשוטות אך לא משעממות – על מנת שלא יישברו במהלך העבודה. מומלץ לתת לילדים לסדר את החדר שלהם, ואת הצעצועים שלהם – כך הם גם ירגישו תחושת שייכות אל הפריטים אותם הם אמורים לנקות ולסדר.
כאשר הצלחתם לגייס את הילדים למשימה, הגיע הזמן לנסות ולגייס בני נוער ומבוגרים לעזרה בסידור הבית. כמו שבכל הנושא של אריזת דירות המבוגרים הם הדומיננטיים במתן העזרה – כך גם החשיבות שלהם במתן עזרה בסידור הבית. מבוגרים הם הכוח אשר מניע את עבודות הסידור של הבית, והם אלה אשר אמורים לפקח על הילדים ולעזור להם לארגן את החדר שלהם. חשוב מאוד שבני זוג ירתמו אחד את השני למשימה, ויקבעו אפילו מראש יום בשבוע ושעות מסודרות בהם יהיה ניתן לבצע את עבודות הסידור של הבית.
תזכרו שהמטלות הכרוכות סידור הבית יכולים להיות מצד אחד זמן איכות של כל המשפחה ביחד, או מנגד עבודה של בן אדם אחד בבית אשר נקרע על מנת לעמוד בלוח הזמנים ולסדר את הבית. כל מה שעליכם לעשות בתור משפחה זה לקבוע לוח זמנים וחלוקה ברורה של המטלות בבית – דבר אשר יוצר מצד אחד ארגון ומצד שני מביא לתחרות ורצון לעמוד בציפיות מצד הילדים והמבוגרים כאחד.

home_organizing_570_022

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *