סדר ויופי בכניסה לבית

packing_200_008בכל בית ליד דלת הכניסה ישנו חלל, קטן יותר בדירות, גדול יותר בבתים פרטיים שנקרא בעברית צחה מבואה או בלשון העם “הול”. ליד המבואה נמצאת בדרך כלל פינת האוכל. לרוב ברגע שנכנסים הביתה מניחים את המפתחות זורקים את המעיל או התיק על הכסא הקרוב את הדואר שנאסף בדרך ובקיצור בכניסה נפטרים מכל מה שיש לנו ביד.

באופן אירוני, דווקא הכניסה לבית הופכת להיות פינת הבלגאן במקום להיות חלון הראווה שמקבל את פני הנכנס לבית. בעת  סידור הבית מדלגים לעיתים על הפינה החשובה הזו. מאחר שהדברים מפריעים הם מתחילים לזוז ממקום למקום. כשרוצים לצאת פתאום לא מוצאים את המפתחות, הטלפון הנייד נעלם, התיק שהנחנו על כיסא פינת האוכל הפריע למשהו לשבת ולכן שמו אותו על הרצפה או במקום אחר וכולם מתחילים לחפש.

הנה כמה טיפים לסידור המבואה. נתחיל במתלה למעילים ולתיקים. אם יש לכם גומחה או מקום מאחורי הדלת שימו עמוד תליה בסגנון של פעם או מתלה קבוע לקיר שיש עליו מספר ווי תליה. מעל למתלה אפשר לשים מדף צר להנחת התיק.

במקום אחר קרוב לדלת שימו מתלה קטן עליו מספר ווים לתליית המפתחות. אם יש לכם מכונת תפירה של פעם, כזו שעומדת על רגליים ויש לה שתי מגירות צרות מקמו אותה בכניסה לבית, אם אין כברשותכם כזה פריט, שימו שידה דקורטיבית או שולחן צר בסגנון האהוב עליכם עם מגירה קטנה או שתיים. במגירות אפשר לשים את כל הקשקושים הקטנים, את המסרק, המברשת, השפתון של הרגע האחרון וכו’ מראה תלויה ודקורטיבית מעל תיתן לכניסה מראה מהודר ומזמין.
    
אם אתם מאלה שחולצים נעליים ממש בכניסה כדאי לחשוב על ארון נעליים קטן שבו יאוחסנו הנעליים כאשר אנחנו בבית ונעלי הבית או הכפכפים כשאנחנו יוצאים. רק חשוב לאוורר אותו מידי פעם ולזכור להחליף את הנעליים ונעלי הבית בחילופי העונות.

על הארונית או השידה שימו חפץ קישוטי או אגרטל עם פרחים. אם אין לכם רהיט עם מגירות קנו סלסילה דקורטיבית בה יונחו החפצים שאנחנו רוצים להניח מידינו ברגע הכניסה לבית.

סידור בית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *