סידור ארון הספרים – ה”ספריה”

packing_200_031בכל בית יש ספרים. גם אם המשפחה לא נמנית עם האנשים שקוראים ספרים להנאתם בשעות הפנאי יש בבית ספרי ילדים, ספרי בישול ספרי לימוד וספרי קודש. גם אלבומי תמונות הם ספרים ובדרך כלל הם מוחבאים באיזה מגירה במזנון של הסלון או על איזה מדף בלתי נגיש.
בבית שכן קוראים בו ספרים, לא פעם הספרים מפוזרים בכמה מקומות וכאשר משהו מבני הבית רוצה איזה ספר, הרצון עובר לו רק בגלל החיפוש. כאשר סידור הבית נמצא על הפרק חשוב להקדיש תשומת לב וזמן לספריה הביתית.

נתחיל באיסוף הספרים מכל הבית ונשים אותם במקום אחד, על שולחן גדול. המשימה הראשונה תהיה מיון הספרים. ערימה נפרדת לכל נושא, ערימת ספרי קודש, ערימה של ספרי בישול, ערימה של ספרי מידע כמו אטלס ומדריכי טיולים, ערימת רומנים וספרי שירה וכו’.

 כעת נתחיל למיין כל ערימה ונבחר מה נשאר בבית ומה מיותר ולכן יוצא מהבית. ספרי קודש מיותרים מביאים לבית הכנסת הקרוב. ספרי קודש לא זורקים. בבית הכנסת יגנזו אותם. כדאי לעשות מיון ראשוני בין מה שבטוח מיותר לכם בבית, לבין אלה שיישארו ובין אלה שעל גורלם אתם מתלבטים.
– ספרי בישול הם דבר מיותר בימינו, עם אתרי האוכל הרבים באינטרנט. אם בכל זאת אתם אוהבים לעיין בהם לפעמים, שימו בארגז את אלה שלא פתחתם כבר כמה שנים ואלה שנשארים השתדלו למצוא להם מקום במטבח.
– ספרי לימוד שמשתמשים בהם ימצאו ת מקומם מעל לשולחן הכתיבה של הילדים. יתר ספרי הלימוד, במיוחד אלה שגילם הוא חמש שנים ויותר שמים בערימת הספרים שיוצאת מהבית.
– לספרי שירה וספרי קריאה מכל הז’אנרים הקצו מדף אחד. אבל, לפני שאתם מסדרים אותם כדאי להפריד בין אלה שכבר קראנו ואין סיכוי שנקרא פעם נוספת, אותם שימו בצד, אולי הספרייה העירונית תרצה בהם ואם לא שימו בארגז של הספרים המיועדים לפח.

באופן כללי, את הספרים שנשארים בבית יש כמה אפשרויות לסידור על המדפים. צורה אחת היא לסדר אותם מהקטן לגדול, אפשרות אחרת היא מהקטן לגדול עד האמצע ומשם שוב לקטן. כמובן שאפשר גם לסדר אותם לפי סדר האלפבית. אריזת דירה לכבוד מעבר דירה הוא זמן מצוין להיפרד מספרים שכבר אין להם שימוש.

home_organizing_570_032

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *