סידור הבאלגן בדירה

סידור הבאלגן בדירהכמה נעים לחיות בבית מסודר, שלכל חפץ יש מקום, להיכנס הביתה לחדרים מסודרים. אבל לדאבוננו הרבה בתים לא ממש מסודרים ובחלק יש אפילו באלגן. בית מסודר דורש הרבה עבודה יום יומית מבני הבית או במילים אחרות מבעלת הבית. בדרך כלל סידור הבית והארגון נופל על אמא ברוב המקרים. פסיכולוגים טוענים שאנשים שחיים בסביבה מסודרת הם אנשים רגועים יותר וחיי משפחה מתנהלים ביתר נינוחות בבית מסודר. בימנו בני הזוג עובדים שעות ארוכות מחוץ לבית ומטלת סידור בית הופכת למתישה ומטרידה יותר ויותר, במשפחה עם ילדים ובמיוחד עם ילדים בגיל ההתבגרות המשימה קשה עוד יותר.

המכשלה הראשונה בסידור הבית היא מחסור בפתרונות אחסון ובחוסר ידיעה כיצד לארגן את האחסון כך שיהיה קל לסדר את הבית. הבעיה מתעוררת ביתר שאת כאשר עומדים לפני מעבר דירה. אריזת דירה היא מיומנות מיוחדת ואם היא נעשית בצורה לא מקצועית סידור הבית החדש הופך להיות משימה קשה וארוכת ימים. בעת פירוק ארגזים צריך לשים כל דבר חיוני ושימושי במקום הנוח ביותר לגישה. אם אין מספיק מגירות כדאי להשתמש בסלסילות לגרביים לבנים גופיות וכו’. את כל מה שלא השתמשנו במשך שלוש שנים ויותר כנראה שכבר לא נשתמש בהם יותר. לכן מה שעדיין במצב טוב יש אפשרות לתרום את היתר פשוט לזרוק לפח. כאשר אין בבית פריטים מיותרים קל יותר לסדר את הבית ביום יום.

בחדרי הילדים חשוב במיוחד מקומות אחסון נגישים. לצעצועים של הקטנטנים צריך להיות ארגז על גלגלים שמאפשר להזזה קלה ובטוחה למרכז חדר הילדים או לכל מקום אחר בבית שממנו יוציאו הילדים את הצעצועים ואליו יחזירו אותם. חשוב לציין ברגע שהילד יודע להוציא צעצוע בעצמו הוא גם יכול ללמוד להחזיר אותו למקומו. אם תפעלו בעקביות ומגיל מאוד צעיר תתעקשו על איסוף הצעצועים עם הילדים זה יהפוך להרגל וימנע ויכוחים מיותרים בגיל שנתיים ויותר.

המטבח הוא אחד המקומות שבו מיקום הכלים והמכשירים הוא חשוב במיוחד. הנגישות הטובה והמהירה לכל אחד מהפריטים הנחוצים מקצרים את זמן ההכנות לפני והסידור אחרי. סידור המטבח הוא בעל חשיבות מיוחדת ועליו תוכלו לקרוא במאמר נפרד.

home_organizing_570_011

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *