סידור המקרר

סידור המטבחסידור הבית זאת משימה יום יומית, שהופכת ליסודית יותר בעת כניסה לבית חדש, לפני ראש השנה ופסח, או לפני אירוע משפחתי. אבל סידור המקרר הוא דבר שלא מקדישים לו מספיק תשומת לב. מקרר מסודר חשוב לבריאות וחשוב לכיס. לבריאות הוא חשוב מפני שמזונות שפג תוקפם ומאכלים שאינם מאוחסנים כראוי מזיקים לבריאות והמזונות ששכחנו בירכתי המקרר מגיעים לפח כאשר יכולנו לחסוך בקניית חדשים. להלן מספר עצות של סידור המקרר.

נתחיל במספר כללים בסיסיים
כל המזון במקרר צריך להיות מאוחסן בכלים סגורים. כך תמנע היבשות ומעבר ריחות אל חלל המקרר וליתר המאכלים.
את התכולה של קופסאות השימורים צריך להעביר לכלי סגור אחר. מזון שנשאר בתוך הקופסא עלול להזיק לבריאות.
ירקות רצוי לשים בשקית עם חור אוורור במגירת הירקות. סלט יישאר ראוי לאכילה מספר שעות במקרר בתנאי שאינו מתובל אין בו בצל והוא בכלי אטום.
מלפפונים כדאי לשים בקופסה סגורה ובכל פעם שפותחים אותה לנגב את המכסה. כך ישמרו המלפפונים במצב טרי יותר זמן.
ירקות עלים כגון חסה, שמיר ופטרוזיליה לעטוף במגבת מטבח (לא במגבת נייר) ולשים בשקית ניילון. החסה תישאר טרייה עשרה ימים ויותר.

קדימה לעבודה! צעד ראשון, לרוקן את המקרר ואת תא ההקפאה, לנתק את המקרר מהחשמל, להוציא את כל המגרות והמדפים ולנקות אותם ואת פנים המקרר. חומר הניקוי היעיל ביותר לניקוי ולנטרול ריחות הוא תערובת של סבון כלים מדולל במים ובחומץ. אל דאגה אחרי שטיפה במים נקיים הריח של החומץ יפוג.

לערוך מיון של כל המוצרים שהוצאנו, מה שכבר לא אכיל לזרוק לפח ומה שעדיין בר שימוש להניח על השיש כאשר תאריך התפוגה הקרוב ביותר יעמוד רחוק מאתנו ובעל התאריך הרחוק יעמוד קרוב אלינו. לסדר את הגבינות ויתר דברי החלב כך שזו שהתאריך תפוגה שלה בעוד יומיים תהיה בשימוש ראשונה ולא הגבינה שתאריך התפוגה שלה חל בעוד שבועיים.

כך תמשיכו לסדר את כל המזונות כאשר אתם מקצים מקום קבוע לדברי החלב, מקום קבוע לנקניק ופסטרמה שיעמדו ליד הסלטים שבדרך כלל נמצאים בשימוש יחד. רצוי לשטוף את הפירות והירקות וליבש אותם לפני הכנסתם למגירות המיועדות, במיוחד במשפחה עם ילדים. כדי לעודד ילדים לאכול פירות וירקות המקום מעדנים, רצוי להניח צלחת או קופסה עם מעט פירות וירקות חתוכים, במקום בולט במקרר, כך שעם פתיחת הדלת זה מה שהם יראו.

אם אתם בתקופה של מעבר דירה ואתם עוסקים באריזת דירה  אספו ושמרו כל צנצנת שיש לה מכסה תואם שתמצאו, כדי לאכסן בה מוצרי מזון כמו שומשום, קוקוס ותבלינים שונים בפריזר.

home_organizing_570_015

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *