סידור חדרי ילדים

סידור חדרי ילדיםחדרי הילדים בדירות בבניינים משותפים הם חדרים קטנים. הריהוט בחדר הילדים דומה ברוב הבתים. מיטה, ארון, שולחן כתיבה, לפעמים גם שידה. כדי שיהיה קל לילד לשמור על הסדר בחדר שלו חשוב להיות יצירתיים ולדאוג שבמרחב המצומצם שלו יהיה לו הרבה מקומות אחסון. מדפים תלויים, ארגז מתנייע, מתלים וכדומה יעזרו לילדים ולכם ההורים לשמור על סדר. מחקרים פסיכולוגיים מראים בברור שילד שגדל בחדר מסודר, נקי וצבוע בצבעים עליזים הוא ילד יותר רגוע. חדר מסודר ונעים יגרום לו להזמין חברים ויעזור לו להשתלב בחברה.

כאשר צוות מטעם החברה שלנו מוזמן לצורך  סידור הבית אנחנו שולחים מראש נציג שלנו כדי ללמוד על הצרכים של המשפחה, לבדוק את החדרים שאתם רוצים לסדר מחדש ולהחליט יחד איתכם איזה צבעים תעדיפו.

הצוות מגיע בשעה היעודה כדי לבצע אריזת דירה, יחד אתכם הצוות ממיין את תכולת חדר הילדים ועוזר לכם להחליט מה מיותר ואפשר לתרום לנזקקים. צעצועים שכבר אינם בשימוש, בגדים שהילד צמח מתוכם וכל מה שמיותר אך עדיין שמיש ייתרם, אנחנו נדאג לכך. כל מה שלא הולך לצדקה הצוות שלנו יפנה.

את כל הריהוט נוציא מהחדר. הקירות יצבעו, אם אפשר נחדש את הארון והמיטה על ידי צביעה מחדש. נחזיר את הריהוט לחדר, ואת הבגדים לארונות. מדפים יותקנו על הקירות בגובה מתאים לגיל הילד. יש פתרונות למדפים שיכולים לגדול עם הילדים. בכל פעם שהילד גדל אפשר להוסיף מדף ולהגביה מדפים. נדאג לסלסילות שבתוכם יהיו המשחקים והצעצועים כך שיהיה נוח לסדר אותם בסוף היום.

כל מה שנמצא במגירות שולחן הכתיבה אנחנו ממיינים ומסדרים בסלסילות שיעזרו לילדים לשמור על הסדר. סלסילת צבעים, סלסילת עפרונות ועטים, סלסילת למספרים, מחקים, שדכן וכו’.

חשוב לציין, מרגע שהילדים יודעים להוציא בעצמם צעצועים מהמדף או הארגז רצוי יחד אתו להחזיר את הצעצועים למקומם. כך הילדים מסגלים לעצמם את הרגלי הסדר והם הופכים לשגרה.

הרגל נוסף שכדאי להטמיע בילדים, כשהם גומרים לשחק במשחק אחד להחזיר אותו למקום לפני שהם לוקחים משחק אחר. זה לא קל להורים, במיוחד מפני שהם לא נמצאים כל רגע בקרבת הילד אבל מאוד משתלם בהמשך החיים להקדיש לדבר כמה שיותר זמן כשהם קטנים.

home_organizing_570_018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *