סידור חדר לתינוק

סידור חדרי ילדיםמזל טוב! בקרוב תהפכו להורים אתם מצפים לילדכם הראשון. אתם נרגשים ומתחילים להסתובב בחנויות לאביזרי תינוקות. מתלהבים ורוצים מהכול. אצלנו היהודים לא נהוג להכניס לבית דברים עבור התינוק הראשון לפני לידתו בשעה טובה. אבל ברור שבכל זאת צריך להכין דברים. להלן כמה עצות שימושיות כיצד להתכונן אבל מבלי להגזים.
המשימה הראשונה היא להחליט איזה מחדרי הבית יהיה חדר הרך הנולד. ראשית מצאו מקום לכל הדברים שאוחסנו בחדר עד עכשיו סידור הבית לפני הגעת התינוק חשובה ביותר. החליטו באיזה צבעים אתם רוצים לצבוע את הקירות. רצוי לבחור צבעים בהירים ולא יותר משני צבעים. הטוב ביותר הוא לצבוע בצבע אחד ניטראלי ולהוסיף צבע על ידי אביזרים כמו מדבקות צבעוניות, כריות, כורסת הנקה וכו’. החדר יהיה לבת או בן עכשיו אך בעתיד יכול להתווסף אל החדר ילד נוסף מהמין השני. צביעה מוקדמת של החדר תמנע מריח של צבע טרי כשהתינוק יגיע.

כעת זהו הזמן לטייל בין חנויות לתינוקות ולהתבונן בהיצע. אתם תרצו בוודאי לראות דגמים של מיטת תינוק, שידות, ארון וכורסת הנקה. אחרי שבחרתם צבעים, עיצוב ומחיר מתאים רכשו את חבילת הלידה. אל תקנו כל מה שמציעים לכם. תבררו עם חברות מה בדיוק נחוץ לכם. חוץ מהרהיטים אתם צריכים בקבוק, אם את מתכוונת להיניק את לא צריכה יותר משניים לכל היותר. מוצצים גם מאלה רק שניים בשתי צורות כי לפעמים התינוק לא אוהב אחד אבל כן יאהב מסוג אחר. קחו בחשבון שתמיד תוכלו להוסיף דברים שתגלו שחסרים לכם וכן שהרבה דברים תקבלו כמתנה.

כאשר הבן או הבת כבר נולדו בשעה טובה זה הזמן להתקשר לחנות ולהזמין את חבילת הלידה. את המיטה מקמו בפינה החדר ליד קיר פנימי. הסיבה שבחורף הקיר החיצוני קר ובקיץ הוא פולט חום בעיקר בשעות הערב. את השידה מקמו ליד מיטת התינוק כך יהיה נוח יותר לאמא. אם רכשתם גם ארון העמידו אותו ליד הקיר החיצוני. את כורסת ההנקה העמידו בקרבת המיטה והשידה.

המטלה הבאה היא סידור השידה. במגירות העליונות שימו את החיתולים החד פעמיים ואת חיתולי הבד. במגירה מתחת את הגופיות ומכנסי הרגל שהם הלבוש הראשון והיום יומי של התינוקות ברוב שעות היום במיוחד בקיץ. רק כשיוצאים לטייל מלבישים אותם בחליפות או אוברול. את המגבות והמצעים סדרו במדפים או במגירות התחתונות. בזמן הקניות קנו מעט מאוד בגדים את היתר תקבלו מהקרובים והחברים בכמויות מסחריות.
אם זו עונת החורף, צריך שיהיה חימום בחדר. אם יש מזגן שהוא אמצעי חימום מועדף, רצוי שיהיה בחדר גם קערת מים שתפזר מעט לחות מאחר שמזגן מיבש את האוויר. 

אחסון דירה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *