סידור חפצים וכלים לא שימושיים

אחסנת תכולת ביתכאשר חושבים על כלים וחפצים לא שימושיים המילה הראשונה שעולה לראש היא “לזרוק”. אבל לרובינו יש יחס אישי לחפצים גם אם אינם נמצאים בשימוש מזה זמן רב, ואפילו אם לא השתמשנו בהם כלל. כל הדברים הבלתי שימושיים האלה תופסים מקום אחסון יקר וגורמים לנו לא פעם לבזבז זמן יקר בחיפוש אחר חפץ שכן דרוש לנו.

נתחיל דווקא עם ארון הבגדים שהוא אחד המקומות שבהם מאוחסנים המון בגדים לא שימושיים. יש סוודר עבה וגדול ששמרנו למקרה ש… יש את השמלה שכבר מזמן לא במידה שלנו אבל היא נלבשה באיזה אירוע מאוד משמעותי ואין לנו לב לזרוק או לתרום. גם הגברים לא יוצאים נקיים מהמנהג לשמור למזכרת. בהרבה ארונות גבריים יש את החולצה של הגדוד או הז’קט מהחתונה שמאז לא לבשו אותו, אבל חבל לזרוק.

את כל ה”מזכרות” הללו שימו במקום גבוה ולא נגיש, רצוי בתוך ארגז שקוף, כך גם עם התחפושות שהילדים כבר גדלו מהם ואנחנו שומרים מתוך נוסטלגיה או במחשבה שפעם ניתן אותם למישהו. על כל ארגז כזה שימו מדבקה בצד הקדמי.

נעבור למטבח, כאן הכלים שלא נמצאים בשימוש תופסים מקום מאוד יקר של כלים שימושיים. סידור הבית לפני פסח הוא הזמן הטוב ביותר לעשות סדר בכלי המטבח, לפנות מקום לכלים שימושיים ביום יום ובכך להקל על חיינו.

הצעד הראשון הוא להוציא את כל הכלים השימושיים על השיש ועל שולחן המטבח. לחלק אותם לשתי קבוצות אלה שמשתמשים בהם באופן קבוע ואלה שנמצאים בשימוש מידי פעם. עכשיו הגיע הזמן להוציא את הכלים שנמצאים בשימוש פעם בשנה כמו כלי הפסח, להם נכין ארגזים שקופים שבהם נסדר אותם כך שלא יישברו ואת הארגז או שני הארגזים נשים במדף העליון או להפך, בחלק האחורי של המדף התחתון בארון שמתחת לשיש.  

את הסירים, הכלים והצנצנות שכבר שנים לא השתמשנו בהם אם בכלל, נוציא לארגזים וכשנגמור לסדר את כל היתר נחליט מה לזרוק, לתרום או לשמור בארגז במקום הכי פחות נגיש. כל ארגז נסמן במדבקה בחלק שפונה אלינו כדי ואפילו נעשה רשימה מפורטת של מה שמאוחסן בו כדי לחסוך בזמן ובעצבים כאשר בכל זאת נזדקק לכלי או חפץ ביום מן הימים.

home_organizing_570_010

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *