שאלות ותשובות על סידור הבית

שאלות ותשובות על סידור הביתכולנו אוהבים סדר וניקיון ובכל זאת לא תמיד מצליחים לעמוד לעורך זמן ביעדים אלה. אז איך בכל זאת מסדרים את הבית וגם שומרים על הסדר?
בית מסודר ומאורגן הוא חלום של כל אישה ולפעמים גם חלומם של גברים. אבל במשפחה עם ילדים שבה שני ההורים עובדים במשרה מלאה, זאת משימה לא קלה כלל וכלל. אבל לא רק משפחות סובלות מאי סדר, גם רווקים ורווקות שגרים בדירות שכורות לא יודעים איך לסדר ובעיקר איך לשמור על הסדר. אספנו כמה שאלות נפוצות בעניין  סידור הבית והנה התשובות לפניכם:

שאלה: האם צריך ריהוט מיוחד על מנת לבצע סידור הבית בצורה נכונה?
תשובה: אין ספק כי ריהוט אשר יהיה מסוגל להכיל חפצים רבים הוא האידיאלי עבור סידור בית איכותי ומקצועי, אך אם תחליטו לשכור חברה שמספקת שירותי אריזה וסידור של הבית – תגיעו לתוצאות הדרושות גם ללא ריהוט מיוחד. הדרך הטובה ביותר להביא לסידור הבית, לבצע פינוי של כל החפצים הישנים מהבית – כך תגלו מקומות נוספים אשר מסוגלים להכיל חפצים שיש לכם בהם שימוש. מהסיבה הזאת אנשים רבים מחליטים לבצע את סידור הבית, דווקא כאשר הם מבצעים אריזת דירה – כך הם נחשפים לכל החפצים ויכולים לבצע סינון.

שאלה: איך מסדרים חדר ילדים וגורמים להם לשמור על הסדר שלו?
תשובה: אחד האזורים המבולגנים ביותר בבית יהיה בלי שום ספק חדר הילדים, ברוב המקרים הילדים דואגים בתוך כמה שעות לבלגן את כל החדר – למרות העבודה הקשה שלכם. ראשית סידור הבית חייב לכלול תמיד גם את חדר הילדים , כך הילדים יורגלו כי החדר שלהם צריך להיות נקי ומסודר. ברגע שילדים מורגלים לסטנדרטים מסוימים מגיל צעיר, הם ישמרו עליהם מבלי לחרוג מהם. בדומה לסיטואציה של אריזת דירות, גם את סידור החדר תהפכו למשחק ולפעילות משותפת שלכם ההורים עם הילדים – כך הם יהיו שותפים לעשייה ומודעים לצורך בחדר מסודר.

שאלה: מתי הכי כדאי לבצע את ההליך של סידור הבית באופן יסודי?
תשובה: אין זמן שבו מומלץ לבצע סדר וארגון בבית, ככל שהסביבה שלכם תהיה נקייה ומסודרת יותר – כך תהיה לכם שליטה רחבה יותר על הנעשה בה. הסידור של הבית יכול להתבצע על ידי חברה שמספקת שירותי אריזה, באופן לא גדול במיוחד כי בכל זאת מדובר בהוצאה לא קטנה ובסידור יסודי למדיי. אך עליכם לשכור מנקה או לבצע את הניקיון והסידור באופן קצת פחות יסודי על בסיס שבועי או דו שבועי – רק כך תוכלו לשמור על בית נקי. בנוסף בזמן של אריזת דירה, ניתן להגיע לתוצאות הטובות ביותר של סדר וארגון בבית.

שאלה: אך מסדרים את הניירת בבית?
תשובה: כחלק מההליך של סידור הבית, אנו מוצאים את עצמנו נאלצים לסדר ערימות גדולות של ניירות וחשבונות – חלקם ישנים וחלקם חדשים. תשתדלו לבצע מיון של כל הניירות, השאירו אצלכם את הניירות שאתם נדרשים לטפל בהם, ואילו את הניירות הישנים תזרקו – הדרך הטובה ביותר לשמור על חוסר הצטברות של ניירת היא על ידי תשומת לב יומיומית לכל הניירת הנכנסת לבית.

שאלה: איך מתחילים לסדר בית מבולגן?
תשובה: לא בבת אחת. אוספים את בני הבית ומחליטים ביחד מאיפה מתחילים. אבל אם אתם לא יודעים איך להתגבר על אי הסדר בעצמכם, אם אין לכם זמן לסדר, הפתרון הוא לשכור חברה שתשלח צוות מיומן ומקצועי שיסדר את הבית בצורה שתקל עליכם גם לשמור על הסדר לחברה שלנו יש ניסיון של שנים רבות באריזת בתים וסידור הבית.

שאלה: איך מסדרים מטבח?
תשובה: לא מתחילים בעבודה לבד. העבודה תהיה קלה יותר ונעימה יותר עם חברה טובה או עם צוות של סידור הבית.
שלב 1 – ערב קודם מפנים את השולחן והשיש מכל חפץ ומנגבים. כך ומכינים את המטבח לצוות.
שלב 2 – הצוות ימיין את הכלים ויפנה כל צלחת או כוס סדוקה, תבנית ישנה או סיר שרוט שכבר לא משתמשים בו. פעולה זו כבר תפנה לכם יותר מקום בארונות. המיון ייעשה יחד איתכם.
שלב 3 –  הצוות ינקה את כל הארונות מבפנים ומבחוץ.
שלב 4 – בהתייעצות איתכם יוחלט היכן למקם את הכלים ומוצרי המזון. אנחנו נמליץ לכם על פי ניסיוננו מה המיקום הטוב והנוח ביותר כך שהגישה לדברים תהיה נוחה ובעיקר שיהיה קל לשמור על הסדר.

שאלה: כמה זמן לוקח סידור הבית על ידי צוות מקצועי.
תשובה: תלוי בגודל הבית, כמה חדרים אתם רוצים לסדר וכמות החפצים שיש לסדר.
כאשר אתם מתקשרים אלינו לבקש הצעת מחיר אנחנו שולחים לביתכם נציג אשר יעריך את כמות העבודה שיש לבצע וכמה אנשים צריך לביצוע העבודה. לאחר שיחה איתכם ייתן לכם הנציג הצעת מחיר. יש לציין שהביקור הוא ללא התחייבות מצדכם וללא עלות כספית.

home_organizing_570_009

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *